Binnenland

Koepel UNL: Nederland onaantrekkelijk voor talent door screening

Universiteiten zien niets in het plan van het kabinet om sommige buitenlandse wetenschappers en masterstudenten te screenen voordat ze in Nederland mogen werken. Het wetsvoorstel „maakt Nederland onaantrekkelijk voor internationaal talent, terwijl het onzeker is of de wet daadwerkelijk bijdraagt aan meer veiligheid”, zegt de overkoepelende organisatie Universiteiten van Nederland (UNL).

8 April 2025 09:33Leestijd 1 minuut

De universiteitenkoepel reageert dinsdag op een eerste wetsvoorstel dat onderwijsminister Eppo Bruins maandag heeft gedeeld. De minister verwacht dat jaarlijks ongeveer 8000 wetenschappers moeten worden gescreend voordat ze toegang krijgen tot gevoelige technologische informatie. Dat moet spionage tegengaan.

De universiteiten zeggen dat ze zelf al maatregelen hebben genomen tegen het stelen van kennis, „met aantoonbaar succes”. Ze vrezen met de nieuwe regels „een onuitvoerbare hoeveelheid screenings”, zonder extra geld vanuit de overheid om alle aanvragen te verwerken.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl
Vond je dit artikel nuttig?

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer