Minder treinen van en naar België door spoorstaking op maandag
De treinstaking in België die zondagavond begint, heeft ook impact op het Nederlandse spoor. Dat komt naar voren uit informatie op de website van de NS. Zo rijden er maandag minder EuroCity- en Eurocity Direct-treinen van en naar België en rijdt de Eurostar een aangepaste dienstregeling.
NS meldt dat verschillende Eurocity Direct-treinen tussen Lelystad Centrum en Brussel-Zuid/Midi maandag in beide richtingen uitvallen.’s Avonds rijden er minder van deze treinen tussen Amsterdam Zuid en het Brusselse station. Verder rijdt de EuroCity tussen Rotterdam Centraal en Brussel-Zuid/Midi minder vaak. Ook op het Eurostar-traject tussen Nederland en Frankrijk en tussen Duitsland en Frankrijk vallen verschillende treinen uit.
Belgische vakbonden hebben spoorpersoneel opgeroepen tot en met juli in totaal 18 dagen het werk neer te leggen. De eerste stakingsdag begint zondagavond om 22.00 uur en duurt 24 uur. De volgende stakingsdag is op 31 maart. Spoorbonden ACOD Spoor en ACV-Transcom protesteren tegen plannen van de federale regering, waaronder de bezuinigingen op spoorwegmaatschappij NMBS.