Buitenland

Wolkenkrabber in Bangkok ingestort na aardbeving Myanmar

Een wolkenkrabber in de Thaise hoofdstad Bangkok is ingestort na een zware aardbeving in buurland Myanmar, meldt de politie. Volgens artsen zitten zeker 43 bouwvakkers vast onder het puin van het ingestorte gebouw. De toren was nog in aanbouw.

Redactie online
28 March 2025 08:58Gewijzigd op 28 March 2025 09:18Leestijd 1 minuut
beeld Lillian SUWANRUMPHA / AFP
beeld Lillian SUWANRUMPHA / AFP

Op sociale media gaan beelden rond van het moment dat de toren instort. De wolkenkrabber had dertig verdiepingen. Ook in Myanmar lijken veel gebouwen en een brug te zijn ingestort, maar dat is nog niet bevestigd door de autoriteiten.

Het epicentrum van de aardbeving lag in de buurt van Mandalay, de tweede stad van Myanmar. Die ligt ongeveer 1000 kilometer van Bangkok. De aardbeving had volgens de Amerikaanse geologische dienst (USGS) een kracht van 7.7. Twaalf minuten later vond in hetzelfde gebied een tweede beving plaats met een kracht van 6.4.

Mensen rapen stukken asfalt op in Naypyidaw, hoofdstad van Myanmar. beeld AFP, MAIN Sai Aung 

Noodtoestand

De Thaise premier Paetongtarn Shinawatra heeft de noodtoestand afgekondigd voor de hoofdstad Bangkok. Daar is schade ontstaan als gevolg van de zware aardbeving.

De premier maakte eerder bekend haar werkbezoek aan het zuidelijke eiland Phuket te onderbreken voor een spoedvergadering.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer