Buitenland

Zweedse politie arresteert drie mannen bij Israëlische ambassade

De Zweedse politie heeft vrijdag drie mannen aangehouden bij de Israëlische ambassade in Stockholm. Ze worden verdacht van het voorbereiden van een geweldsmisdrijf, maar het is volgens de politie nog te vroeg om te zeggen of de diplomatieke missie het doelwit was.

ANP
21 February 2025 21:49

De Zweedse omroep TV4 meldt op basis van anonieme bronnen dat de mannen een aanval op de ambassade hadden gepland. Een politiewoordvoerder laat weten geen commentaar te geven op het mogelijke motief. De arrestaties werden verricht bij de diplomatieke missie, maar niet op het terrein zelf, aldus de politie.

De Zweedse politie heeft vorig jaar de beveiliging rond Israëlische en Joodse gebouwen in het land opgevoerd na een schietpartij vlak bij de Israëlische ambassade.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer