Buitenland

Musk claimt dat Reuters miljoenen kreeg voor ‘misleiding’

Techmiljardair Elon Musk heeft uitgehaald naar het concern Thomson Reuters. De vertrouweling van de Amerikaanse president Donald Trump schrijft op X dat „Reuters miljoenen kreeg betaald door de Amerikaanse overheid voor grootschalige sociale misleiding”. Hij claimt op X daar ook schriftelijk bewijs van te hebben: „Het staat letterlijk op het aankoopbewijs.”

ANP
13 February 2025 09:38Gewijzigd op 13 February 2025 10:42

Musk spreekt over „een complete scam”. De rijkste man ter wereld is in opdracht van Trump bezig met een bezuinigingsoperatie binnen de overheid. Zijn taskforce DOGE kreeg verregaande toegang tot overheidsinformatie en dat ligt erg gevoelig.

De miljardair uit zijn beschuldigingen in een reactie op een bericht over „mysterieuze” betalingen bij het ministerie van Defensie die door DOGE aan het licht zouden zijn gebracht. Daar staat ook een screenshot in met een omschrijving van het vermeende contract. Dat kan uit worden opgemaakt dat het gaat om een overeenkomst met Thomson Reuters Special Services. Musk treedt in zijn bericht niet in detail en spreekt alleen over „Reuters”.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer