Buitenland

Gezant VS Witkoff verwacht deze week gesprek Poetin-Trump

De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff verwacht dat president Donald Trump deze week nog belt met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Witkoff was afgelopen week zelf nog op bezoek bij Poetin en hoopt dat een telefoongesprek tussen de presidenten een einde aan de oorlog in Oekraïne dichterbij kan brengen.

ANP
17 March 2025 00:33Leestijd 1 minuut

Witkoff zegt zelf donderdag „positieve discussies” te hebben gevoerd met Poetin. Volgens de gezant accepteert de Russische president de ideeën van Trump over het beëindigen van de oorlog.

Naast het telefoongesprek van de wereldleiders wordt er deze week ook op een lager niveau overlegd. Een team van Amerikaanse onderhandelaars zou met zowel de Oekraïners als de Russen spreken. Zaterdag belden de ministers van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en Sergej Lavrov ook al met elkaar.

De Verenigde Staten deden afgelopen week een voorstel voor een staakt-het-vuren van dertig dagen. Oekraïne is al akkoord, Rusland nog niet.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer