Na 85 jaar een bombardement van gedichten op Rotterdam
Op Rotterdam dalen op 14 mei, precies 85 jaar na het Duitse bombardement, 100.000 gedichten neer. Dat laat Poetry International weten. Het gaat om een editie van Bombing of Poems, een oorspronkelijk Chileens initiatief dat eerder in vergelijkbare vorm werd uitgevoerd in andere door oorlog getekende steden (Berlijn, Dubrovnik, Guernica, Londen, Milaan en Warschau).
Er worden honderd gedichten van honderd dichters geselecteerd, die op en bij de Rotterdamse Binnenrotte zullen neerkomen. Ze staan op papieren boekenleggers. De uitverkoren dichters, uit Chili en Nederland, worden vanaf 20 maart bekendgemaakt. De Chileense gedichten worden in het Nederlands vertaald.
Bombing of Poems is een project van het kunstenaarscollectief Casagrande uit Chili. Met de deelname aan het internationale project benadrukt Poetry International volgens eigen zeggen „het universele karakter van poëzie en haar vermogen om grenzen en culturele verschillen te overstijgen”.
De Binnenrotte is te vinden in het hart van het historische centrum van Rotterdam, dat destijds grotendeels werd verwoest. Mocht het weer het poëziebombardement onmogelijk maken, dan zal het op een ander tijdstip plaatshebben.