Buitenland

Junta Myanmar vraagt om internationale hulp na zware beving

De junta in Myanmar heeft om internationale hulp gevraagd na de beving in het land. Een woordvoerder deelde die zeldzame oproep tijdens een bezoek van juntaleider Min Aung Hlaing aan een ziekenhuis in Naypyidaw.

ANP
28 March 2025 10:40Leestijd 1 minuut

„We willen dat de internationale gemeenschap zo snel mogelijk humanitaire hulp biedt”, aldus de woordvoerder. Hij zei dat bloeddonaties nodig zijn voor patiënten in Naypyidaw, Mandalay en Sagaing. Het aantal slachtoffers is niet bekend.

Myanmar heeft sinds 1 februari 2021 weer een militair regime. Daarvoor had het land tot 2011 decennialang ook een junta. Militairen namen de macht vier jaar geleden over van Aung San Suu Kyi. Haar partij NLD werd beschuldigd van fraude bij de parlementsverkiezingen. De NLD won die verkiezingen ten koste van de invloed van het leger.

Die staatsgreep heeft geleid tot grote onrust. Na de coup is een strijd losgebarsten tussen het leger en rebellen. Mensenrechtenorganisaties beschuldigen de junta van misdaden tegen de menselijkheid en oorlogsmisdaden.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer