Mens & samenlevingIn het zonnetje

Schoonzus bezorgt trouw het RD, maar vergeet het ook soms: „Daar kunnen we samen om lachen”

Mieke Verhoef-van de Beek (68) uit het Utrechtse Loenersloot is een trouwe bezorger van het Reformatorisch Dagblad en een gewaardeerd familielid. Daarom verrast haar schoonzus, Nita Verhoef-van den Brink (53) uit het nabijgelegen Baambrugge, haar met een notenpakket.

21 March 2025 21:44Leestijd 2 minuten
Nita Verhoef-van den Brink (l.) geeft haar schoonzus en RD-bezorger Mieke Verhoef-van de Beek een notenpakket als dank voor het bezorgen van de krant en voor haar hulp in een moeilijke periode. beeld Erik Kottier
Nita Verhoef-van den Brink (l.) geeft haar schoonzus en RD-bezorger Mieke Verhoef-van de Beek een notenpakket als dank voor het bezorgen van de krant en voor haar hulp in een moeilijke periode. beeld Erik Kottier

Al bijna 15 jaar bezorgt Mieke Verhoef het RD, vertelt schoonzus Nita. „We zijn destijds tegelijk begonnen. Ik ben gestopt omdat een gezin dat in de buurt kwam wonen, het overnam, maar Mieke wilde doorgaan.”

Slechts vier RD’s hoeft Mieke Verhoef te bezorgen: twee in Baambrugge en twee in Loenersloot. Dat doet ze in zo’n twintig minuten. „We wonen in een seculiere omgeving, dus veel abonnees wonen hier niet”, legt Nita Verhoef uit.

Mieke Verhoef is een trouwe bezorger, vindt de inwoner van Baambrugge. „Ze komt altijd op de fiets, door weer en wind. En op zaterdagochtend hebben we de krant al rond halfacht.” Alleen af en toe vergeet ze dat het tijd is voor haar fietstocht. „Dan is ze druk met andere dingen. Ik bel haar op zulke dagen en dan zegt ze: „Ik heb er niet meer aan gedacht.” We kunnen daar gigantisch om lachen. De abonnees vinden het gelukkig niet erg dat dat af en toe gebeurt. Meestal is ze op tijd.”

Haar schoonzus verdient het notenpakket, niet alleen vanwege haar werk, maar ook om wie ze is, vindt Nita Verhoef. „Toen het een periode niet zo goed ging met mij, stond ze altijd voor me klaar. Elke week kwam ze langs en ze stuurde vaak een kaart. Ik kan altijd op haar rekenen.”

Meer over
Achterkrant

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer