Buitenland

Hamas zegt 1 gijzelaar en 4 lichamen over te dragen

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas zegt dat ze heeft ingestemd met de vrijlating van een Amerikaans-Israëlische gijzelaar. Ook zouden vier lichamen van overleden gijzelaars worden overgedragen. Het is niet duidelijk wanneer dat zou gebeuren.

Redactie online
14 March 2025 12:24Gewijzigd op 14 March 2025 12:31Leestijd 1 minuut

Hamas stelt in een verklaring dat de Palestijnse beweging bereid is om de gesprekken over de volgende fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook te hervatten. De vrijlating van de gijzelaars zou de goede wil moeten tonen van Hamas. De terreurorganisatie roept Israël verder op zich aan zijn „verplichtingen” te houden.

Op 19 januari ging de eerste fase van een bestand in tussen Israël en Hamas, maar die liep zes weken later af zonder dat de tweede fase inging. Israël wil de eerste fase verlengen, terwijl Hamas zich aan de afspraak wil houden dat de tweede fase ingaat. In die periode moeten alle overgebleven gijzelaars vrijkomen en alle Israëlische troepen de Gazastrook verlaten.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer