Nieuw verschenen: Drie psalmen van Händel
Op het label Harmonia Mundi verscheen een cd met drie psalmen van Georg Friedrich Händel

Georg Friedrich Händel (1685-1759) was een meester in het componeren van psalmbewerkingen. Op deze uitgave staan ”Dixit Dominus” HWV 232 (Psalm 110), ”Nisi Dominus” HWV 238 (Psalm 127) en ”Laudate pueri” HWV 237 (Psalm 113). Het betreft composities die de jonge Händel tussen 1707 en 1710 schreef tijdens zijn verblijf in Rome. De werken zijn expressief en rijk aan melodieën.
De psalmen worden onder leiding van Justin Doyle uitgevoerd door het RIAS Kammerchor Berlin en de Akademie für alte Musik Berlin. In het cd-boekje is een Duitse en Engelse vertaling van de Latijnse teksten opgenomen.
Georg Frideric Handel, Dixit Dominus, RIAS Kammerchor Berlin, Akademie für alte Musik Berlin; Harmonia Mundi (HMM 902723); € 16,99; bestellen: www.harmoniamundi.com