Buitenland

Italiaanse premier bezoekt zieke paus in het ziekenhuis

De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft woensdag paus Franciscus bezocht in het ziekenhuis in Rome. Hij wordt daar behandeld aan onder meer een dubbele longontsteking. Volgens Meloni was de paus alert en maakte hij zelfs grappen.

ANP
19 February 2025 16:47

De paus werd vrijdag in het Gemelli-ziekenhuis opgenomen wegens bronchitis. Dinsdag werd een dubbele longontsteking vastgesteld. De toestand van de paus blijft „complex”, zei het Vaticaan daarover.

Italiaanse bisschoppen hebben gelovigen opgeroepen voor de 88-jarige leider te bidden. Franciscus heeft eerder vanuit het ziekenhuis schriftelijk zijn dank uitgesproken voor alle gebeden en goede wensen die hij heeft ontvangen voor zijn herstel.

Franciscus leidt de Rooms-Katholieke Kerk sinds 2013 en is de op een na oudste paus in de geschiedenis. Zijn gezondheid gaat al jaren achteruit. Hij is de afgelopen jaren meermaals in het ziekenhuis opgenomen geweest en gebruikt vaak een wandelstok of rolstoel vanwege knie- en rugproblemen.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer