Buitenland

Israël stuurt delegatie naar Qatar voor onderhandelingen bestand

De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat hij een delegatie naar Qatar stuurt om te onderhandelen over de tweede fase van het bestand met de Palestijnse terreurbeweging Hamas in de Gazastrook. De aankondiging kwam kort nadat Hamas zaterdag drie gijzelaars had vrijgelaten en Israël 183 Palestijnse gevangenen vrijliet en naar de Westelijke Jordaanoever had overgebracht.

Redactie online
8 February 2025 17:57

Israëlische media melden dat er in Qatar niet meteen aan onderhandelingen begonnen wordt. Dat gebeurt pas nadat Netanyahu er met zijn kernkabinet over heeft gesproken zodra hij terug is van zijn zesdaagse bezoek aan de VS. Hij gaat zaterdagavond terug naar Israël.

Volgens een voorman van Hamas, Basem Naim, traineert Netanyahu de onderhandelingen en stelt hij steeds dingen uit. Het bestand is 19 januari ingegaan en de eerste fase duurt zes weken. De partijen moeten overeenkomen wat ze in de volgende fase gaan doen. Volgens Basem Naim is Israël niet echt bereid al zijn verplichtingen na te komen en brengt het land zo het bestand in gevaar.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer