Buitenland

Ingelast topoverleg over Noord-Korea tijdens top APEC

Als gevolg van de jongste raketlancering door Noord-Korea overleggen leiders van Australië, Canada, Japan, Nieuw-Zeeland, de VS en Zuid-Korea in Bangkok tijdens de topconferentie van de groep Azië-Pacifische Economische Samenwerking. (APEC). Het ingelaste overleg is een initiatief van de Amerikaanse vicepresident Kamala Harris. De wereldleiders hebben de lancering fel veroordeeld.

ANP
18 November 2022 08:01Leestijd 2 minuten

Noord-Korea vuurde vrijdag een intercontinentale ballistische raket af die volgens Zuid-Koreaanse waarnemers ook New York en Washington zou kunnen bereiken. Het lijkt te gaan om een herkansing voor een type raket die Hwasong-17 ICBM wordt genoemd. Noord-Korea lanceerde 3 november ook zo’n raket maar dat mislukte.

De APEC is een instelling waar 21 landen die aan de Stille Oceaan liggen lid van zijn en die streeft naar economische integratie. Gastheer premier Prayuth Chan-ocha van Thailand heeft op de conferentie opgeroepen te streven naar duurzame groei en ontwikkeling. Niet ver van de plaats van de topconferentie in Bangkok zijn protesten tegen de premier losgebarsten. Enkele honderden betogers raakten slaags met de politie. Die arresteerde zeker tien demonstranten.

De bijeenkomst van de APEC is de derde topconferentie in Zuidoost-Azië in de afgelopen zeven dagen. Er was eerder een Zuidoost-Aziatische top in Cambodja en de top van de G20 in Indonesië.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer