Binnenland

OM: diefstal 1400 kilo cocaïne aanleiding geweldsincidenten

De diefstal van 1400 kilo cocaïne is vermoedelijk de aanleiding voor een reeks geweldsincidenten in oktober, meldt het Openbaar Ministerie. Het gaat daarbij om explosies, beschietingen, brandstichtingen en bedreigingen in en rond Den Haag, Alphen aan den Rijn en Leiden. Inmiddels zijn hiervoor dertig verdachten aangehouden. De meesten zijn uitvoerders van het geweld, maar de politie pakte ook enkele tussenpersonen op.

23 April 2025 10:32Gewijzigd op 23 April 2025 11:01Leestijd 2 minuten

De drugs werden op 29 augustus in België ingevoerd. Daar werd de partij gestolen en vervolgens verdeeld in een loods in Oud Gastel. Een deel van de drugs is begin oktober opgeslagen in een loods in Ter Aar. Daar werd de partij opnieuw gestolen in de nacht van 10 oktober.

De beide diefstallen zorgden voor een geweldsgolf. Eerst in Den Haag, Rijswijk en Delft. Zo werd brand gesticht in de Chicagostraat in Den Haag en in de Herenstraat in Rijswijk. Uit onderzoek is gebleken dat de bewoners geen rol hadden in het criminele conflict, volgens het OM. Het ging bijvoorbeeld om familie of vrienden van de vermeende opdrachtgevers van de diefstal in België.

Na de tweede diefstal volgde geweld in en rond Alphen aan den Rijn en Leiden, met beschietingen, explosies en bedreigingen in Alphen aan den Rijn, Rijnsaterwoude, Leiden en Valkenburg. Hierbij werden de eigenaar van de loods in Ter Aar, een van zijn werknemers, familie en vrienden slachtoffer. Of de eigenaar van de loods wist dat de drugs in zijn loods waren opgeslagen wordt nog onderzocht.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl
Vond je dit artikel nuttig?

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer