Economie

Bekende wijnboer Ilja Gort ‘geschokt’ over heffing VS op wijn

De bekende Nederlandse wijnboer en schrijver Ilja Gort is „geschokt” over de mogelijke Amerikaanse invoerheffing van 200 procent op wijn uit de Europese Unie. Dit zei hij nadat de Amerikaanse president Donald Trump hiermee donderdag had gedreigd.

ANP
13 March 2025 16:08Leestijd 1 minuut

Gort produceert wijn in de buurt van het Franse Bordeaux. Zijn bedrijf Château Gort & Gort levert aan importeurs in de Verenigde Staten, maar als de „torenhoge” heffing ingaat, komt daar volgens hem een einde aan. „Als dit niet wordt teruggedraaid zullen we hier zeker rekening mee moeten houden in onze bedrijfsvoering”, voegde hij daaraan toe.

De heffing op Europese wijn en champagne is een tegenmaatregel op de aangekondigde importheffing van de EU op Amerikaanse whiskey. Trump waarschuwde dat hij de maatregel invoert als de EU die heffing niet intrekt.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer