Binnenland

Kamer wil weten of ontbreken bedenktijd leidt tot meer abortussen

De Tweede Kamer wil weten of de afschaffing van de verplichte bedenktijd voor een abortus heeft geleid tot een stijging van het aantal zwangerschapsafbrekingen. Een motie van de SGP, CU en BBB die het kabinet oproept dit te onderzoeken, kreeg dinsdag een meerderheid door steun van de PVV, NSC, CDA, FVD en DENK. Het aantal abortussen neemt al jaren flink toe.

ANP
4 March 2025 19:19Leestijd 2 minuten

Sinds begin 2023 hoeven vrouwen die een abortus willen, niet meer eerst vijf dagen na het eerste consult te wachten om hun zwangerschap echt te laten afbreken. Sindsdien is het aantal abortussen - dat toen al een stijgende lijn vertoonde - verder toegenomen. Vooral de confessionele politieke partijen maken zich daar zorgen over.

Volgens cijfers waren er in 2021 nog 31.049 abortussen en dat steeg in 2022 naar 35.606. De laatste cijfers geven aan dat in 2023 in totaal 39.332 keer ongewenste zwangerschappen werden afgebroken. In dat jaar was er dus geen bedenktijd meer.

Een andere motie van de SGP om de omstandigheden en motieven voor een abortus anoniem te registreren, haalde het niet. In een hoofdelijke stemming kreeg dit voorstel maar 15 voorstemmen en waren 132 Kamerleden tegen.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer