Economie

Commerzbank schrapt 3900 banen terwijl het UniCredit wil afweren

Het Duitse Commerzbank schrapt 3900 banen. Ook heeft het financiële concern donderdag ambitieuzere financiële doelstellingen gepresenteerd als onderdeel van een strategische herziening. Deze is bedoeld om de ongewenste toenadering af te weren van UniCredit, de grootste bank van Italië.

ANP
13 February 2025 07:42

Volgens Commerzbank vallen de ontslagen voornamelijk in Duitsland. Het is de bedoeling dat de arbeidsplaatsen komende jaren verdwijnen. De bank zegt buiten Duitsland wel weer veel nieuwe mensen te willen aannemen, waardoor het totale aantal banen stabiel moet blijven op een kleine 37.000.

UniCredit breidde zijn belang in de Duitse branchegenoot de laatste tijd uit en heeft uitgesproken een volledige overname te overwegen. De ondernemingsraad van Commerzbank en vakbonden verzetten zich daartegen. Ook de Duitse bondskanselier Olaf Scholz was eerder kritisch op het handelen van de Italiaanse bank, toen die zijn belang in september had vergroot.

Meer banken lijken de laatste tijd weer op overnamepad. ING en Rabobank verklaarden onlangs dat zij de markt afspeuren naar interessante deals. ABN AMRO-topman Robert Swaak benadrukte woensdag dat zijn bank met beleggersapp BUX en de Duitse private bank Hauck Aufhäuser Lampe (HAL) al twee overnames heeft gedaan. „Als er nieuwe mogelijkheden zijn, dan zullen wij daar naar kijken.”

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer