Burgemeester Schiedam ‘geschokt’ door doodsteken 13-jarige jongen
De burgemeester van Schiedam is „geschokt” nadat een 13-jarige jongen uit de plaats zondag is neergestoken en later aan zijn verwondingen is overleden. Het laat „diepe sporen na”, zegt Harald Bergmann op de site van de gemeente. „Ook in de buurt, in heel Schiedam.” De „jeugdige leeftijd” van het slachtoffer en die van de eveneens 13-jarige aangehouden verdachte „maken dit incident zo mogelijk nog droeviger”.
Bergmanns gedachten gaan uit naar de familie en betrokkenen. Ook zegt hij te begrijpen dat bewoners van de wijk nog met veel vragen zitten. Volgens de burgemeester zet de politie „sinds zondagmiddag alles op alles” om duidelijk te krijgen wat er is gebeurd en om te voorkomen dat het incident „tot nieuw geweld leidt”. Hij vraagt mensen medewerking te verlenen aan de politie door bijvoorbeeld camerabeelden te delen. Zowel de gemeente als politie zullen „de komende tijd extra aanwezig zijn in de wijk”.
De 13-jarige jongen die is aangehouden, woont ook in Schiedam. Het incident gebeurde zondagmiddag aan de straat de Fjorddal, aan de noordelijke rand van Schiedam. De politie meldt in de buurt een mes te hebben gevonden. Met de extra aanwezigheid in de wijk zegt de politie maandag onder andere te kijken „welke vorm van steun en hulp nodig zijn”, bijvoorbeeld slachtofferhulp.