Binnenland

Rijkswaterstaat strooit miljoenen kilo’s zout

DEN HAAG (ANP). Om de gladheid te bestrijden heeft Rijkswaterstaat tot zaterdag 8.00 uur ongeveer 6 miljoen kilo zout op de snelwegen gestrooid. Vrijdagavond begonnen de strooiwagens met preventief strooien, omdat er voor in de nacht ijzel was voorspeld. „En dan blijven we strooien zolang de buien vallen”, zei een woordvoerder zaterdagochtend.

24 January 2015 09:09Gewijzigd op 15 November 2020 16:06Leestijd 1 minuut

Dit winterseizoen heeft Rijkswaterstaat ongeveer 45 miljoen kilo zout op de snelwegen uitgestrooid. Dat is nu al ongeveer drie keer zoveel als in de hele vorige winter. „Maar daar schrikken we niet van.” Rijkswaterstaat heeft nog genoeg wegenzout op voorraad.

Sommige wegen zijn sinds vrijdagavond wel vier keer gestrooid om gladheid blijvend te bestrijden. In het westen viel ijzel en daarna regen op de bevroren ondergrond, in het Noorden en Zuiden valt de neerslag in de vorm van sneeuw. De sneeuwval is daar vrij hevig, waardoor sneeuwschuivers ingezet moesten worden. Na het schuiven strooit Rijkswaterstaat opnieuw, „tot de wegen weer goed zwart zijn”. Dat zal pas zijn als het stopt met sneeuwen, naar verwachting aan het einde van de ochtend.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl
Vond je dit artikel nuttig?

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer