Ds. F. Stevens in Hoogeveen begraven
HOOGEVEEN – Op de Nieuwe Algemene Begraafplaats te Hoogeveen is maandag justitiepastor ds. F. Stevens begraven.

Voorafgaand aan de begrafenis had een rouwdienst plaats in de Grote Kerk in Hoogeveen. Deze werd geleid door ds. M. Goudriaan, predikant van de hervormde gemeente te Veenendaal. Hij bediende het Woord uit Psalm 146:7b: „De Heere maakt de gevangenen los.”
Ds. Goudriaan merkte op dat zijn tekstkeuze niet alleen te maken had met het gevangenispastoraat, maar ook met de persoon van ds. Stevens, die wist wat het was om zelf een gevangene te zijn. „Hij kende gevangenschap voor het aangezicht van God. Hij heeft geestelijke benauwdheid, aanvechting, strijd en teleurstelling meegemaakt; maar hij wist ook van bevrijding door Christus.”
De predikant tekende ds. Stevens als iemand die naast de gevangenen stond en die ernaar verlangde om een middel te zijn om hen los te maken van geestelijke boeien. Tijdens de dienst waren diverse ex-gevangenen aanwezig.
Na de rouwdienst waren er toespraken van ds. J. D. W. Eerbeek, hoofdpredikant van de Dienst geestelijke verzorging van de Dienst justitiële inrichtingen van het ministerie van Veiligheid en Justitie; Bert Rijkom, directeur van de penitentiaire inrichting in Zwolle, waar ds. Stevens werkte; Koenraad Schaafsma, scriba van de hervormde gemeente in Doornspijk, waar ds. Stevens vanaf 2006 pastoraal werk verrichtte; en Freek Stevens jr., een zoon van de overledene.
Ds. Stevens, emeritus predikant binnen de Protestantse Kerk, werd 57 jaar. Hij was geruime tijd ernstig ziek. Voordat hij in 1997 justitiepredikant werd, diende hij de hervormde gemeenten te Zegveld en Lunteren.