Buitenland

Minister Portugal: cyberaanval niet uit te sluiten

Een Portugese minister sluit niet uit dat de enorme stroomstoring, die grote delen van Portugal en Spanje platlegde, te wijten is aan een cyberaanval. De bewindsman Manuel Castro Almeida zei dat „deze mogelijkheid bestaat, maar dat het niet is bevestigd”.

28 April 2025 15:03Gewijzigd op 28 April 2025 15:23Leestijd 1 minuut

De Portugese overheid heeft een crisisgroep opgericht die toezicht moet houden op de stroomuitval, melden Portugese media. De autoriteiten houden er rekening mee dat de storing niet in Portugal is ontstaan, maar mogelijk in Spanje.

De minister benadrukte dat er nog maar weinig informatie beschikbaar is. Hij wees ook op de enorme omvang van de uitval. Het is op zo’n grote schaal dat het een cyberaanval kan zijn, aldus de bewindsman.

De Spaanse regering zei onderzoek te doen naar de oorzaak van de stroomstoring, die kort ook een deel van Frankrijk trof. „De regering werkt aan het vaststellen van de oorzaak van dit incident en mobiliseert alle mogelijke middelen om het zo snel mogelijk op te lossen”, aldus het kantoor van premier Pedro Sanchez. De Spaanse elektriciteitsnetbeheerder waarschuwde niet te speculeren over de oorzaak.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl
Vond je dit artikel nuttig?

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer