Nederland is gebruikt in voorverkenning aanslagen met luchtvracht
Nederland is gebruikt voor voorverkenningen van aanslagen met brandbommen en explosieven in luchtvrachtpakketten. Doel was om deze pakketten zonder brandbare lading van het ene land - via Nederland - naar andere landen te sturen. De lege pakketten zijn onderschept, meldt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag. „Nederland was niet het doelwit, maar we hebben wel gezien dat er logistieke verkenningen hebben plaatsgevonden „, aldus AIVD-directeur Erik Akerboom.
Afgelopen oktober heeft de Poolse geheime dienst meerdere personen gearresteerd die pakketten zouden hebben verstuurd namens een buitenlandse geheime dienst. Veiligheidskringen denken aan Russische sabotage.
De groep verzond pakketten met verborgen explosieven en andere gevaarlijke materialen via koeriersdiensten naar andere EU-landen en het Verenigd Koninkrijk. De AIVD meldt nu dat Nederland als doorvoerland is gebruikt, maar de pakketten werden al in een distributiecentrum onderschept en zijn niet in een vliegtuig terechtgekomen. Wat de route van het pakket was, en of er Nederlanders of een Nederlands adres bij betrokken was, is niet bekendgemaakt.