Buitenland

Gebedsdienst op Sint-Pietersplein na dood paus

VATICAAN-STAD (ANP/RTR/DPA/AFP) - Het Vaticaan houdt op het Sint-Pietersplein een openbare gebedsdienst na het overlijden van de paus. Die staat gepland voor 19.30 uur, meldt het Vaticaan.

21 April 2025 15:52Gewijzigd op 21 April 2025 16:19Leestijd 1 minuut

Bij de plechtigheid worden duizenden gelovigen verwacht. Kardinaal Mauro Gambetti gaat voor in het gebed, aldus de persdienst van de kerk.

Na de plotselinge dood van de paus waren al veel mensen naar het grote plein in Vaticaanstad getrokken. Het was enorm druk in de straten richting het Sint-Pietersplein.

Het Vaticaan had al laten weten dat het lichaam van de paus mogelijk op woensdag wordt overgebracht naar de Sint-Pietersbasiliek. Daar kunnen gelovigen dan afscheid komen nemen. Een datum voor de uitvaart is nog niet bekend.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl
Vond je dit artikel nuttig?

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer