Binnenland

Agema weerspreekt ‘beeld’ van zorgbezuinigingen, juist heel blij

Zorgminister Fleur Agema weerspreekt het „beeld” in verschillende media dat de coalitiepartijen hebben afgesproken om 600 miljoen euro op haar ministerie te bezuinigen. Hiervan is 200 miljoen euro volgens de PVV-bewindsvrouw een „foutje” van de onderhandelaars dat wordt rechtgetrokken. De resterende 400 miljoen zouden financiële meevallers zijn die teruggaan naar de staatskas, waar ze „heel blij mee” is.

17 April 2025 10:06Gewijzigd op 17 April 2025 11:29Leestijd 1 minuut

Ze had alleen in de zorg moeten snijden als op de begroting van haar ministerie een tegenvaller had gestaan. „En als ik een meevaller heb, dan is het gewoon over.”

De zorgminister weerlegt de suggestie dat ze het overgebleven geld bijvoorbeeld kan gebruiken voor een salarisverhoging van zorgmedewerkers, in plaats van het terug te sturen naar de staatskas. „Dat mag niet van de begrotingsregels waar Eelco Heinen heel streng over is”, zei ze verwijzend naar de VVD-minister van Financiën.

Heinen zei op zijn beurt dat hij „het rekenmachientje van mevrouw Agema gaat checken”. Volgens hem is er dus geen ‘foutje’ in de begroting van de zorgminister geslopen.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl
Vond je dit artikel nuttig?

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer