Italiaans koffiekannetjesmerk Bialetti in Chinese handen
Het Italiaanse merk voor koffiekannetjes Bialetti komt in Chinese handen. Meerderheidsaandeelhouders van de fabrikant van de bekende mokkapotten zijn akkoord over de verkoop van hun aandelen aan een investeringsfonds van zakenman Stephen Cheng uit Hongkong.
Het investeringsfonds betaalt bijna 53 miljoen euro voor een belang van ruim 78 procent en brengt daarna een bod uit op alle nog aan de beurs in Milaan verhandelde aandelen. De deal maakt deel uit van een grotere operatie om de schuldenlast van Bialetti te verminderen. Het merk kampte de afgelopen jaren met toenemende concurrentie van koffiezetapparaten die met cupjes werken.
Het bedrijf werd opgericht door aluminiumbewerker Alfonso Bialetti, die in 1933 de achthoekige kannetjes uitvond waarmee mensen koffie kunnen zetten op het fornuis. In de decennia die volgden groeiden de mokkapotten uit tot een Italiaans icoon. Ze zijn vernoemd naar de Jemenitische koffiestad Mokha. Begin deze eeuw opende Bialetti ook veel eigen winkels, waarin ook eigen koffie en elektrische koffiezetapparaten te koop zijn.
Onder de hoede van nieuwe eigenaren moet Bialetti weer harder groeien. Daarbij investeert het bedrijf volgens topman Egidio Cozzi in innovatie en internationalisering, maar blijft de goede reputatie van Italiaanse producten centraal staan.