Eurocommissaris voor Handel naar Washington voor onderhandelingen
De Europese handelscommissaris Maroš Šefčovič reist zondag naar Washington voor gesprekken met de Amerikaanse overheid. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag bekendgemaakt.
„De handelscommissaris gaat naar Washington om te proberen overeenkomsten te sluiten. Daar richten we ons op. Alle opties liggen op tafel mocht dat niet tot een goed resultaat leiden”, verklaarde de woordvoerder aan de Ierse radiozender RTE.
President Donald Trump heeft de nieuwe heffingen op producten uit de Europese Unie met negentig dagen uitgesteld. Maar volgens de Franse president Emmanuel Macron biedt dit slechts een „fragiele pauze” in de handelsstrijd.
Trumps heffingen van 25 procent op staal, aluminium en auto’s uit de EU zijn nog steeds van kracht. De EU is bereid om te reageren op de Amerikaanse tarieven als onderhandelingen met de VS mislukken, benadrukte de Duitse minister van Financiën Jörg Kukies vrijdag vanuit het Poolse Warschau.