Economie

EU en Verenigde Arabische Emiraten praten over vrijhandelsakkoord

De Europese Unie en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) gaan in gesprek over de mogelijkheid voor een vrijhandelsakkoord. Dat maakte de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, donderdag bekend na een telefoongesprek met president Mohamed bin Zayed Al Nahyan.

10 April 2025 18:05Gewijzigd op 10 April 2025 18:18Leestijd 2 minuten

Volgens Von der Leyen was het telefoongesprek een „positieve stap” om de banden tussen de EU en de VAE te versterken. De onderhandelingen zullen gaan over het uitwisselen van „goederen, diensten en investeringen”. Maar in een eventueel akkoord moet ook ruimte zijn voor „de samenwerking in strategische sectoren zoals hernieuwbare energie, groene waterstof en kritieke grondstoffen”, laat de voorzitter weten in een verklaring.

Commissaris Maroš Šefčovič (Handel) zal binnenkort naar de VAE gaan voor het begin van de onderhandelingen.

Von der Leyen heeft ook gebeld met Mark Carney, de premier van Canada en Christopher Luxon, de premier van Nieuw-Zeeland. De EU heeft een vrijhandelsakkoord met beide landen.

Vanwege de Amerikaanse heffingen zei Von der Leyen eerder deze week dat Europa zich meer zal focussen op „de 83 procent handel die de EU buiten de Verenigde Staten voert”.

De Commissie meldde donderdag vergeldingsmaatregelen voor de Amerikaanse heffingen op Europees staal en aluminium negentig dagen uit te stellen. De EU hoopt in die tijd te onderhandelen met de Amerikanen over importheffingen. Vanuit de VS geldt momenteel een algehele importheffing van 10 procent voor de EU, 25 procent op Europese auto’s en 25 procent op Europees staal en aluminium.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl
Vond je dit artikel nuttig?

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer