Economie

VNO-NCW: tegenheffingen EU bieden ‘onderhandelingsmacht’ tegen VS

De Europese Unie ontkwam er niet aan om met tegenheffingen op Amerikaanse producten te komen om zo „voldoende onderhandelingsmacht” te hebben aan de onderhandelingstafel. Daarmee reageert ondernemersorganisatie VNO-NCW op de heffingen waarmee de Europese lidstaten woensdag hebben ingestemd.

9 April 2025 16:33Leestijd 1 minuut

„Met het pakket aan tegenmaatregelen op de eerder aangekondigde Amerikaanse importheffingen op staal en aluminium zet de EU een proportionele en gerichte stap”, stelt VNO-NCW. Wel geeft de organisatie aan zich te realiseren dat „dit pijn zal doen voor de sectoren die het betreft”.

De ondernemers benadrukken dat de EU wereldwijd een sterke positie heeft als economisch handelsblok en consumentenmarkt. „We moeten uitgaan van onze eigen kracht en die als EU eensgezind benutten”, aldus VNO-NCW. Tegelijkertijd moet binnen de EU worden gewerkt aan het versterken van de concurrentiekracht en de interne markt.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl
Vond je dit artikel nuttig?

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer