MuziekComponist

De Doelen eert componist Willem Pijper met een kunstwerk

In concertgebouw de Doelen in Rotterdam wordt op 4 april ”Hommage aan Willem Pijper” onthult. Het kunstwerk is een eerbetoon aan de componist Willem Pijper.

Redactie muziek
26 March 2025 08:33Gewijzigd op 26 March 2025 08:54Leestijd 2 minuten
Stephan Balkenhol werkt aan de sculptuur ”Hommage aan Willem Pijper”. beeld Bram Vreugdenhil
Stephan Balkenhol werkt aan de sculptuur ”Hommage aan Willem Pijper”. beeld Bram Vreugdenhil

De sculptuur is vervaardigd door Stephan Balkenhol. Deze Duitse kunstenaar hanteert een figuratieve stijl, waarin beeld en sokkel één geheel vormen. Eerder maakte hij beelden van onder meer Rembrandt en de componist Richard Wagner.

De onthulling van Hommage aan Willem Pijper valt samen met de presentatie van een biografie over Willem Pijper (1894–1947), ”Een lied dat niet sterven”, van muziekhistoricus Arthur van Dijk. Componist Anne-Maartje Lemereis en pianist Ralph van Raat zorgen voor een muzikale noot tijdens de avond. De sculptuur is gerealiseerd dankzij een schenking van Droom en Daad, een stichting die bijdraagt aan kunst en cultuur in de havenstad.

”Hommage aan Willem Pijper” in wording. beeld Bram Vreugdenhil

Pijper wordt beschouwd als een van de belangrijkste Nederlandse componisten uit de eerste helft van de twintigste eeuw.  Met Hommage aan Willem Pijper eert de Doelen een componist die Rotterdam internationaal op de muzikale kaart zette. Pijper was niet alleen een invloedrijk vernieuwer, maar ook de eerste directeur van het Rotterdams Conservatorium. Op de Kop van Zuid in Rotterdam staat een bronzen beeld van Pijper, dat gemaakt is door Willem Verbon.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer