Schoof ook naar overleg in Parijs met Zelensky over einde oorlog
Premier Dick Schoof is volgende donderdag ook in Parijs voor overleg over een eventueel einde van de oorlog in Oekraïne, zei hij na afloop van de EU-top in Brussel. Het gaat om een bijeenkomst van de zogenoemde coalitie van bereidwillige landen en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
Er zal besproken worden hoe het ervoor staat met het concept voor „de afschrikkingsmacht of vredesmacht” die er zou kunnen komen als er een vredesovereenkomst komt in Oekraïne, aldus de premier.
De Franse president Emmanuel Macron zei eerder dat Europese leiders bij het gesprek zullen aansluiten. Canada is ook aanwezig, zei Schoof. „Ik sluit niet uit dat Turkije er ook bij is”, voegde hij eraan toe.
Op de EU-top van donderdag hebben 26 regeringsleiders opnieuw uitgesproken Oekraïne te blijven steunen. Alleen Hongarije stemde, zoals verwacht, niet mee.