Buitenland

Russische en Amerikaanse diplomaten overleggen in Istanbul

Russische en Amerikaanse diplomaten zijn samengekomen in het Turkse Istanbul om te praten over het herstellen van de banden tussen de twee landen. Ze hebben het onder meer over het functioneren van hun ambassades.

ANP
27 February 2025 10:31Leestijd 1 minuut

Russische staatsmedia verwachten dat het overleg vijf tot zes uur zal duren. Het gesprek vindt plaats in de residentie van de Amerikaanse consul in Istanbul.

De betrekkingen tussen de Verenigde Staten en Rusland zijn sinds de Russische invasie in Oekraïne enorm verslechterd. Er is onder president Joe Biden nauwelijks officieel contact geweest en medewerkers van beide ambassades werden het land uitgezet. Nu lijkt president Donald Trump de banden weer aan te willen halen. Hij belde eerder deze maand al met zijn ambtgenoot Vladimir Poetin en een paar dagen later kwamen de buitenlandministers samen in Saudi-Arabië.

Oekraïense en Europese politici maken zich zorgen over de betere relatie tussen het Witte Huis en het Kremlin. Ze vrezen dat Trump en Poetin zonder hun inspraak een deal sluiten die ongunstig is voor Oekraïne en Europa.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer