Buitenland

VK: Oekraïne moet bepalen wanneer onderhandelingen beginnen

De Britse minister van Defensie John Healey vindt dat Oekraïne zou moeten bepalen wanneer de onderhandelingen over een einde aan de oorlog beginnen. „Het zijn de Oekraïners die vechten, dus is het aan hen om te beslissen wanneer het praten begint en op welke voorwaarden.”

ANP
12 February 2025 21:29

De Amerikaanse president Donald Trump kondigde eerder na een gesprek met de Russische leider Vladimir Poetin aan dat hun beide landen „onmiddellijk” zouden beginnen met de onderhandelingen over Oekraïne. Daarna pas belde Trump met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky over wat hij had besproken met Poetin.

Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken benadrukt wel dat het Verenigd Koninkrijk net als Trump graag een einde ziet komen aan deze „barbaarse” oorlog. „Rusland zou dit morgen al kunnen doen door zijn troepen terug te trekken en de illegale invasie te beëindigen.”

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer