Trump hoopt dat vrijlating door Rusland leidt tot einde oorlog
De Amerikaanse president Donald Trump hoopt dat de gesprekken met Rusland over de vrijlating van de Amerikaan Marc Fogel een voorbode zijn van nieuwe betrekkingen met het Kremlin. „We zijn heel goed behandeld in Rusland. Sterker nog, ik hoop dat dit het begin is van een relatie waarmee we de oorlog kunnen beëindigen”, aldus Trump, doelend op de oorlog in Oekraïne.
Trumps speciale gezant Steve Witkoff was naar Moskou gereisd om de vrijlating van Fogel te regelen. Volgens de verklaring van het Witte Huis kwam hij vrij door een „ruil”, maar het is niet duidelijk wat Rusland daaraan heeft overgehouden. Onder de vorige Amerikaanse regering van Joe Biden kwamen ook geregeld gevangenenruilen met Rusland tot stand.
Fogel, die vastzat omdat hij medische marihuana had meegenomen naar Rusland, wordt volgens Trump dinsdag nog verwacht op het Witte Huis.