Economie

Systemen UWV overbelast door vele aanvragen Noodfonds Energie

Het aantal mensen dat steun wil aanvragen voor hun energiekosten is zo hoog dat de systemen van het UWV de drukte niet aankunnen. Dit meldt een woordvoerder van het Tijdelijk Noodfonds Energie woensdag. Het aantal aanvragen voor het noodfonds is sinds de heropening dinsdag volgens hem inmiddels opgelopen tot richting de 20.000.

23 April 2025 09:45Gewijzigd op 23 April 2025 13:03Leestijd 2 minuten

Een woordvoerster van het UWV meldt dat het probleem geen gevolgen heeft voor mensen die bijvoorbeeld een uitkering willen aanvragen. Het gaat alleen om het systeem waarmee een inkomstenverklaring kan worden opgevraagd. Dat systeem kan een bepaald maximum aantal aanvragen per minuut aan. Door de vele aanvragen voor het noodfonds wordt dit overschreden en komen mensen in de wachtrij, legt ze uit.

Bij het aanvragen van de regeling hebben mensen inkomensgegevens uit het systeem van het UWV nodig. Maar vanwege de „enorme drukte” is dat systeem volgens de woordvoerder van het noodfonds overbelast geraakt. „We begrijpen dat het frustrerend is en doen er met het UWV alles aan om de drukte te verlichten.” De woordvoerder adviseert mensen die het niet lukt het laat in de avond of vroeg in de ochtend nog een keer te proberen.

Huishoudens met een laag inkomen en hoge energierekening kunnen dit jaar opnieuw terecht bij het fonds voor steun voor hun energiekosten.

Met de regeling hoopt het fonds dit jaar 100.000 huishoudens te helpen. Degenen die in aanmerking komen, krijgen een deel van de energierekening voor zes maanden vergoed. De overheid heeft daarvoor 56,3 miljoen euro beschikbaar gesteld. Energieleveranciers en netbeheerders leveren ook een bijdrage, van in totaal 13,2 miljoen euro.

De afgelopen twee jaar hebben in totaal ruim 160.000 huishoudens gebruikgemaakt van de regeling. Eind vorig jaar leek het erop dat het fonds dit jaar niet zou kunnen doorgaan omdat de benodigde bijdrage vanuit het bedrijfsleven uitbleef. Die is nodig omdat de EU het anders mogelijk ziet als ongeoorloofde staatssteun. Begin dit jaar werd het noodfonds toch verlengd.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl
Vond je dit artikel nuttig?

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer