Buitenland

Oud-gouverneur van Russische regio Koersk opgepakt

De oud-gouverneur van de Russische regio Koersk, Aleksej Smirnov, is opgepakt op verdenking van fraude. Smirnov stond aan het hoofd van de regio toen Oekraïense troepen vorig jaar verrassend een deel van het gebied veroverden, maar werd afgelopen december vervangen.

16 April 2025 16:28Gewijzigd op 16 April 2025 17:07Leestijd 1 minuut

Volgens The Moscow Times was het Kremlin niet tevreden over Smirnovs optreden. Hij zou in de eerste uren na de Oekraïense invasie hebben gezegd dat de situatie onder controle was, terwijl het tegenovergestelde het geval was. President Vladimir Poetin viel Smirnov daarna openlijk af.

Staatspersbureau Interfax schrijft dat Smirnov ervan wordt beschuldigd dat hij geld heeft verduisterd dat bedoeld was voor het versterken van de verdedigingswerken aan de grens met Oekraïne.

Tienduizenden inwoners van Koersk moesten na de invasie evacueren en in november gingen zij de straat op om te protesteren. Ze eisten compensatie voor de vernielingen die Oekraïense troepen aanrichtten. Smirnov werd vervangen door Aleksandr Chinsjtejn, die van Poetin de opdracht kreeg om het „crisismanagement” aan te sturen.

De laatste maanden zijn de Oekraïners vrijwel volledig verdreven uit Koersk.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl
Vond je dit artikel nuttig?

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer