Buitenland

Trump dreigt belastingvrije status Harvard in te trekken

Donald Trump heeft op Truth Social gedreigd dat de universiteit Harvard zijn belastingvrije status kan verliezen. De Amerikaanse president zei dat de prestigieuze universiteit kan „worden belast als politieke entiteit”, nadat de instelling had geweigerd te voldoen aan de eisen die hij stelt.

15 April 2025 17:40Leestijd 1 minuut

Trump wil dat de universiteit meer moet doen om antisemitisme aan te pakken en stoppen met diversiteitsprogramma’s, maar volgens Harvard-voorzitter Alan Garber wil de regering dicteren hoe de universiteit te werk moet gaan.

„De belastingvrije status is volledig afhankelijk van handelen in het publiek belang”, schreef Trump op zijn eigen socialemediaplatform. Maandag besloot Trump al ruim 2,2 miljard dollar aan overheidsgeld voor Harvard te bevriezen.

Garber liet maandag in een brief weten dat het niet meegaat in de vergaande eisen van Trump om in aanmerking te blijven komen voor overheidsgeld. Hij schreef dat Harvard „zijn onafhankelijkheid niet zal opgeven”.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl
Vond je dit artikel nuttig?

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer