BuitenlandOnderhandelingen Oekraïne

Bronnen: dinsdag opnieuw overleg tussen Oekraïne en VS in Riyad

Oekraïense onderhandelaars blijven nog een dag in de Saudi-Arabische hoofdstad Riyad voor een nieuwe gespreksronde met de Amerikanen, melden bronnen aan het Oekraïense Suspilne-nieuws. De gesprekken worden dinsdag voortgezet. Een bron bevestigt tegenover persbureau AFP dat een tweede gesprek tussen Oekraïne en de VS „waarschijnlijk” is.

ANP
25 March 2025 05:22Gewijzigd op 25 March 2025 06:46Leestijd 1 minuut
Eerdere onderhandelingen over Oekraïne tussen Rusland en de Verenigde Staten in Riyad. beeld EPA
Eerdere onderhandelingen over Oekraïne tussen Rusland en de Verenigde Staten in Riyad. beeld EPA

Een overleg tussen Russen en Amerikanen in Riyad over een gedeeltelijk staakt-het-vuren in Oekraïne duurde maandag ruim twaalf uur. Er zou gesproken zijn over een regeling om Oekraïense graanexporten over de Zwarte Zee weer mogelijk te maken. Of er overeenstemming werd bereikt is niet duidelijk. Een gezamenlijke verklaring wordt dinsdag verwacht, melden Russische staatsmedia.

Tijdens gesprekken in een luxehotel in Riyad raakten in Oekraïne bijna negentig mensen gewond, onder wie zeventien kinderen. Dat gebeurde bij een Russische raketaanval op Soemy in het noordoosten van Oekraïne, zei president Volodymyr Zelensky.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer