Buitenland

Tanzaniaanse uitbraak marburgvirus voorbij

De uitbraak van het dodelijke marburgvirus in Tanzania is afgelopen, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Het was de tweede uitbraak ooit in het Oost-Afrikaanse land. Er vielen tien doden.

ANP
13 March 2025 11:46Leestijd 1 minuut

Het zeldzame virus was vastgesteld bij twee personen, de acht anderen waren vermoedelijk ook besmet, aldus de WHO. Tanzania heeft volgens de organisatie snel op de uitbraak gereageerd met ondersteuning van de WHO en andere partners. Er werden systemen opgezet om besmettingen snel op te sporen, de zorg te verbeteren en de verdere verspreiding van het virus te voorkomen.

Het marburgvirus is een besmettelijke ziekte die net als het ebolavirus hemorragische koorts kan veroorzaken. Geïnfecteerde personen kunnen te maken krijgen met klachten als hoofdpijn, spierpijn, hoge koorts, braken en bloedingen. Het virus wordt verspreid via bloed, speeksel, zweet en andere lichaamsvloeistoffen.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer