Economie

Boeing levert na twee jaar weer meer vliegtuigen af dan Airbus

Boeing heeft voor het eerst in bijna twee jaar meer vliegtuigen in een maand geleverd dan concurrent Airbus. Het zijn tekenen van herstel bij de vliegtuigfabrikant die langere tijd met problemen kampte, zoals grootschalige stakingen bij Amerikaanse fabrieken.

ANP
11 February 2025 20:20Gewijzigd op 11 February 2025 20:38

Boeing leverde in januari 45 vliegtuigen af, waarvan veertig van zijn 737 MAX-modellen. Daarmee overtreft het de 25 toestellen die door de Europese vliegtuigbouwer Airbus zijn afgeleverd. Het is de eerste maandelijkse overwinning voor Boeing sinds maart 2023.

Januari was voor Boeing ook de eerste volledige productiemaand sinds ongeveer 33.000 werknemers in september vorig jaar het werk voor langere tijd hadden neergelegd. Andere problemen bij Boeing ontstonden nadat een deurpaneel van een Boeing-toestel begin 2024 was losgeraakt tijdens een vlucht. Daarna zijn er ook andere incidenten met vliegtuigen van Boeing geweest, zoals problemen met landingsgestellen en wielen.

Boeing leverde in januari ook zeven 737 MAX-toestellen aan Chinese luchtvaartmaatschappijen, te midden van verhoogde spanningen over tarieven en handel sinds het aantreden van de Amerikaanse president Donald Trump.

De Amerikaanse vliegtuigbouwer leed vorig jaar nog een nettoverlies van 11,8 miljard dollar, het grootste verlies sinds 2020. Airbus had vorig jaar het hoogste aantal toestellen afgeleverd in zes jaar.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer