FNV Bondgenoten: teller loopt op tot 22.000
FNV Bondgenoten verwacht dat woensdag ongeveer 22.000 werknemers in de metaalindustrie staken. In totaal zullen volgens een woordvoerster van de bond bij meer dan tweehonderd bedrijven medewerkers in actie komen tegen het kabinetsbeleid.
„Deze aantallen zijn boven verwachting", jubelde de zegsvrouw. Eerder op de ochtend rekenden FNV Bondgenoten en CNV Bedrijvenbond nog op 10.000 tot 20.000 actievoerders. De CNV–bond zei de schattingen van Bondgenoten te onderschrijven. „Wij zijn betrokken bij negentig van de bedrijven waar actie wordt gevoerd en daar tellen wij alleen al 13.000 stakers", aldus een zegsman.
Volgens de woordvoerster van FNV Bondgenoten ligt de productie nagenoeg stil bij staalproducenten als Corus, Eaton Holec, Nedstaal, vrachtwagenbedrijf Daf, fietsenfabriek Batavus, autofabrikant Nedcar en bij metaalbedrijven Hollandia en Bailey.
Bij veel bedrijven ligt volgens de FNV–woordvoerster het werk de hele dag stil, maar er zijn ook ondernemingen waar het personeel werkonderbrekingen van enkele uren houdt. Zo wees de CNV–zegsman er ook op dat een deel van de werknemers alleen rond de middagpauze kort het werk hebben neergelegd.
Het aantal stakers kan volgens de bonden gedurende de dag nog oplopen omdat veel bedrijven in de metaal in ploegdiensten werken.