Buitenland

Duitsland vervolgt oud-medewerker van AfD-politicus om spionage

Justitie vervolgt een oud-medewerker van de Duitse AfD-politicus Maximilian Krah voor spionage voor China. Het gaat om Jian Guo, die tussen 2019 en 2024 voor Krah werkte toen die nog Europarlementariër was.

29 April 2025 18:00Leestijd 1 minuut

Guo werd vorig jaar april opgepakt in Duitsland, waarna ook het kantoor van Krah in Brussel op verzoek van de Duitse autoriteiten werd doorzocht. Hij zou Chinese dissidenten hebben bespioneerd en informatie van het Europees Parlement hebben doorgespeeld aan Chinese inlichtingendiensten. De Duitser werkte volgens de aanklagers sinds 2002 voor een Chinese geheime dienst.

Krah was een prominente Europese politicus van de rechts-radicale AfD. Hij raakte in opspraak door de arrestatie van Guo en doordat hij in een krant stelde niet alle SS’ers als misdadigers over één kam te willen scheren. Sinds maart zit hij in het Duitse parlement.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl
Vond je dit artikel nuttig?

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer