Economie

China ontkent handelsgesprekken met VS, ondanks beweringen Trump

China herhaalde zaterdag dat het geen gesprekken heeft gevoerd met de Verenigde Staten over handelskwesties, ondanks de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat hij zijn ambtgenoot Xi Jinping aan de telefoon had gehad. „Hij heeft gebeld”, zei Trump recent. „En ik denk niet dat dat een teken van zwakte van zijn kant is.”

26 April 2025 14:44Leestijd 1 minuut

Het Chinese handelsministerie ontkende donderdag al dat er onderlinge handelsgesprekken waren. In een verklaring die zaterdag op WeChat werd geplaatst, herhaalde de Chinese ambassade in Washington dit en stelde dat „er geen overleg of onderhandelingen tussen China en de VS over tariefkwesties zijn geweest, laat staan enige overeenkomst”.

Volgens China zijn beweringen over een dialoog „niets anders dan misleidend”. „Als de VS het probleem echt via dialoog willen oplossen, moet het eerst de fouten corrigeren, stoppen met het bedreigen en onder druk zetten van anderen, en alle eenzijdige tariefmaatregelen tegen China volledig intrekken.”

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl
Vond je dit artikel nuttig?

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer