Wilders is ‘niet erg onder de indruk’ van defensiemiljarden EU
PVV-leider Geert Wilders is „niet erg onder de indruk” van het plan van de Europese Commissie om meer defensie-uitgaven mogelijk te maken. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen stelde dinsdag voor om begrotingsregels met dat doel te versoepelen en om geld uit te lenen voor gemeenschappelijke defensieaankopen. Bij elkaar zou dat 800 miljard euro beschikbaar kunnen maken.
„Die 800 miljard, het klinkt ook wel iets mooier dan het is”, reageerde Wilders in het debat over Oekraïne. Hij benadrukte dat het om leningen gaat. De krantenkoppen doen het volgens hem lijken „alsof Europa met een bak geld komt”. Ook van gemeenschappelijke Europese schulden is hij geen voorstander.
Ook Pieter Omtzigt (NSC) is kritisch op het voorstel van Von der Leyen. Europese begrotingsregels oprekken voor defensie noemde hij eerder „zeer onverstandig”.
Jimmy Dijk (SP) stelde in het debat voor om eerst bevroren Russische miljarden aan te breken. Een „volgorde” wilde Wilders niet aangeven, maar op aandringen van Dijk om het kabinet deze opdracht in Europa mee te geven zei hij: „Prima. Wat mij betreft gaan we dat doen.”