Computermakers Dell en HP dalen op Wall Street na resultaten
Dell en HP behoorden vrijdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De twee computerfabrikanten kwamen met kwartaalupdates en gaven daarbij teleurstellende verwachtingen af. Dell, dat naast computers ook servers maakt voor kunstmatige intelligentie (AI), verwacht dat de vraag naar AI-servers sterk zal blijven, maar beleggers maken zich zorgen over de winstgevendheid van deze producten. Zo verwacht Dell dat de winstmarge dit jaar zal dalen door de hoge kosten van deze servers. Het aandeel werd daarop 7 procent lager gezet.
HP zakte 9 procent na een tegenvallende winstverwachting voor het huidige kwartaal. Het bedrijf liet ook weten tot 2000 extra banen te schrappen om kosten te besparen. In 2022 kondigde HP al aan duizenden banen te gaan schrappen. HP heeft wereldwijd ruim 58.000 werknemers.
De algehele stemming was wisselend na de zware koersverliezen een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening licht hoger op 43.291 punten en de brede S&P 500 was vrijwel vlak op 5862 punten. Techbeurs Nasdaq daalde 0,3 procent tot 18.490 punten, na de koersval van 2,8 procent een dag eerder.
De Dow en de S&P koersen op de laatste dag van februari af op maandverliezen van rond de 3 procent. De Nasdaq stevent af op een maandverlies van ruim 5 procent. Dat is het grootste verlies sinds september 2023. Ten opzichte van het recente recordniveau is de Nasdaq ruim 8 procent gedaald.
Beleggers reageerden daarnaast op het inflatiecijfer dat de Federal Reserve als maatstaf hanteert. Dat cijfer kwam overeen met de verwachtingen. De inflatie speelt een belangrijke rol in het rentebeleid van de Fed. De centrale bank hield de rente vorige maand onveranderd en Fed-voorzitter Jerome Powell heeft herhaaldelijk gezegd geen haast te hebben met het verder verlagen van de rente. De Fed vreest dat de importheffingen van Trump de inflatie weer zullen aanwakkeren.
Trump zei donderdag dat de voorgestelde importheffingen van 25 procent op Mexicaanse en Canadese goederen op 4 maart ingaan. Ook kondigde hij een extra tarief van 10 procent op Chinese goederen aan. Daarnaast dreigt hij snel met tarieven te komen tegen de Europese Unie. Canada, China en de EU hebben al gedreigd met tegenmaatregelen, waardoor de vrees voor een wereldwijde handelsoorlog verder oplaaide.