Buitenland

Rebellen beginnen nieuw offensief in oosten van Congo

Opstandelingen van M23 zijn in het oosten van Congo een nieuw offensief begonnen. Ze veroverden de plaats Nyabibwe, op zo’n 100 kilometer van de regionale hoofdstad Bukavu.

ANP
5 February 2025 16:25

Rebellen kondigden eerder nog een eenzijdig humanitair bestand aan. Dat zou dinsdag van kracht worden. Humanitaire bronnen maakten woensdag evenwel melding van zware gevechten tussen het regeringsleger en M23. De groep zou steun krijgen van de Rwandese krijgsmacht.

„Dit bewijst dat het eenzijdige bestand dat ze hadden afgekondigd weer een list was”, zei een regeringswoordvoerder tegen persbureau AFP. Lokale bronnen verklaarden de afgelopen dagen al dat alle strijdende partijen versterkingen laten aanrukken.

De aanhoudende strijd in het grondstofrijke gebied zorgt ook voor internationale onrust. De leiders van Rwanda en Congo worden zaterdag verwacht bij regionaal overleg in Tanzania.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer