Vlaggen op universiteiten halfstok na schietincidenten Rotterdam
Na de dodelijke schietpartijen donderdag in Rotterdam hebben meerdere universiteiten de vlaggen halfstok gehangen. Ze laten weten dat ze meeleven met de slachtoffers en hun nabestaanden.
De vlaggen hangen onder meer halfstok bij de TU Delft. De doodgeschoten docent van 43 „was werkzaam binnen de studie klinische technologie, een samenwerkingsverband van TU Delft en Erasmus MC. In deze rol had hij contact met studenten en medewerkers van TU Delft”, laat de universiteit weten.
Meerdere studenten van de Universiteit Leiden, waar de vlag ook halfstok hangt, waren donderdag in het Erasmus MC toen het incident daar gebeurde. „Met hen is ondertussen contact geweest. Zij hebben hulp aangeboden gekregen. Hierdoor komt zo’n drama natuurlijk ook voor onze gemeenschap erg dichtbij.” Ook bij de universiteit van Tilburg hangt de vlag halfstok.
Ziekenhuizen betuigen ook hun medeleven. Het LUMC in Leiden laat weten „ontzettend geschrokken” te zijn, het Rijnstate in Arnhem is „geschokt en verdrietig” en het Medisch Centrum Leeuwarden spreekt van een „heftige tijd”. Het UMCG in Groningen meldt: „De brute aanslagen in Rotterdam en in het Erasmus MC op een docent zijn schokkend en niet te bevatten.”
Na de twee dodelijke schietincidenten werd brand gesticht in het onderwijscentrum van het Erasmus MC. In die grote zaal kunnen studenten zitten om te studeren. In het begin van de coronapandemie hielden Ernst Kuipers, toen de baas van het Erasmus MC, en Diederik Gommers daar hun persconferenties over de druk op de zorg.
De overkoepelende organisatie Universiteiten van Nederland heeft het in een verklaring over „een afschuwelijke gebeurtenis die alle universiteiten diep raakt, in het bijzonder omdat iemand uit onze gemeenschap, een docent van de Erasmus Universiteit, om het leven is gekomen”. De koepel is „in gedachten bij de slachtoffers, nabestaanden en alle anderen die hierdoor getroffen zijn”.