Hervormd Katwijk van tien naar acht wijkgemeenten
De hervormde gemeente Katwijk gaat in september terug van tien naar acht wijkgemeenten.
Dat heeft Jaap Kuijt, scriba van de algemene kerkenraad van de gemeente, desgevraagd meegedeeld.
Reden voor de teruggang is het afnemen van het aantal zondagse kerkgangers met daarbij een daling van de inkomsten. Ook de coronatijd speelt mee. Op dit moment bedraagt het totaal aantal leden ongeveer 13.000.
Het besluit betekent dat er een nieuwe indeling van de wijken komt en dat er twee predikanten minder zullen zijn. De gemeente heeft nu op papier nog tien predikanten. Op dit moment zijn er zeven werkzaam in de gemeente. Recent is ds. G. Lugthart vertrokken naar Kamerik en ds. F. van den Bosch naar Huizen en is ds. J. Geene met emeritaat gegaan. Dr. P. Veerman is per 1 september van dit jaar, naast zijn werk aan de Vrije Universiteit Amsterdam, benoemd aan de Theologische Universiteit in Apeldoorn.
De gemeente heeft vijf kerkgebouwen in gebruik: Oude Kerk, Nieuwe Kerk, Ichthuskerk, Maranathacentrum en Pniëlkerk. Het besluit heeft vooralsnog geen invloed op het gebruik van de kerkgebouwen voor de eredienst. Wel komt er een herschikking van de zalen. Een werkgroep bekijkt of de herindeling van de wijkgemeenten op termijn gevolgen heeft voor de kerkgebouwen.
De Oude Kerk geniet onder meer bekendheid door de zomerzangavonden die in de maanden juni, juli en augustus elke woensdagavond gehouden worden. De bekende mannenpsalmzangavonden vinden plaats in de Nieuwe Kerk te Katwijk.