AMSTERDAM - Een autokraak is vervelend, een woninginbraak nog beroerder, maar de problemen van slachtoffers van zedendelicten zijn „echt ingrijpend.”

„Zeker van jeugdige slachtoffers horen we schrijnende verhalen”, zegt Olivier Dutilh, chef van het bureau zedenpolitie van de regiopolitie Amsterdam-Amstelland. Hij was vandaag op de Vrije Universiteit een van de sprekers op een bijeenkomst over jonge zedendelinquenten. „Een zedendelict doet veel met een slachtoffer. Ik denk aan een meisje van dertien dat door de stad fietste, werd klem gereden en op grove wijze werd verkracht. Dat zijn schokkende zaken.”

Maakt u zich zorgen over seksuele wantoestanden onder jongeren?
„Wij als politie krijgen alleen te maken met het topje van de ijsberg. Diverse onderzoekers melden dat het werkelijke aantal zedendelicten 20 tot 25 keer zo hoog is.

Ik zeg echter niet dat het aantal zedendelicten onder jongeren de afgelopen jaren gigantisch is toegenomen. Dat jongeren ontsporen, komt zeker voor. Maar we moeten niet iedereen over één kam scheren. Iemand die in een zwembad aan een meisje zit, gaat over de schreef. Maar dat is nog wat anders dan een pedoseksueel die structureel kinderen misbruikt.”

Lees ook het hele artikel op www.refdag.nl