SCHIPHOL-RIJK - Wat kun je doen tegen afdwalende gedachten tijdens het bidden? „Bid eens hardop”, is het advies van kandidaat A. Huijgen.

Hij sprak zaterdag tijdens het Jeugdappel -16, dat georganiseerd was door het Landelijk Contact Jeugdverenigingen (LCJ) van de Christelijke Gereformeerde Kerken. Zo’n 700 tieners waren naar de bijeenkomst in het kerkgebouw van de Levend Evangelie Gemeente in Schiphol-Rijk, onder de rook van de luchthaven, gekomen.

Voordat de sprekers het thema ”Contact” belichtten, maakten enkele videofragmenten duidelijk in welke wereld reformatorische jongeren leven. Zo was er op de video een meisje te zien dat graag een mp3-speler van 2 gigabyte wilde hebben en winkel in, winkel uit ging om eraan te komen. Een ander meisje nam plaats aan een tafeltje in een fastfoodrestaurant en bad voor haar eten. Een derde meisje had geen zin om Engels te leren en stelde het uit.

Hanna
Kandidaat Huijgen sloot hierbij aan en vroeg of de jongeren hun gebed ook wel eens uitstellen. „Als je je gebed uitstelt, ben je aan het eind van de avond misschien wel te moe om te bidden en komt er van contact met God niet veel terecht.”

Lees het hele artikel op www.refdag.nl